Individuální přípravný kurz angličtiny pro C1 Advanced (CAE)

Co je jazykový certifikát C1 Advanced (CAE) z angličtiny

Jedná se o jazykový certifikát z obecné angličtiny. Je obdobou české státní zkoušky, ta se ale více zaměřuje také na reálie a jejich použití například při ústní části. Například na základní geografické údaje, nejnavštěvovanější místa, svátky a nejznámější zvyky, některé z nejvýznamnějších osobností, zejména kulturního života v Česku i v rámci prostoru, kde se angličtina používá.

K čemu mi je?

V první řadě se jedná o potvrzení, že jste v angličtině na dané úrovni. Dostanete papírová certifikát, takže si ho můžete zarámovat a vystavit v obýváku nebo v pracovně. Dále Vám může pomoct při přijímacích řízeních na různé pozice v tuzemsku i zahraničí.

Dále například v zaměstnání. Mnoho lidí své jazykové schopnosti přeceňuje, což zaměstnavatelé vědí. Je proto vhodné k životopisu přiložit i certifikát. Personalisté denně projdou stovky životopisů, a právě jazykový certifikát může být to, čím se od ostatních odlišíte. Platí pravidlo, že čím je vyšší, tím je cennější. Například C1 Advanced se konalo u British Council jednou ročně a účastnilo se ho se mnou cca 50 lidí. Na rozdíl od B2 First, který se konal 2x, i vícekrát, ročně a účastnilo se ho cca 200-300 uchazečů. Z jednoho prostého důvodu, je C1 Advanced je podstatně těžší, i když se z hlediska CEFRu jedná pouze o jednu úroveň.